Pixel nie zając, nie ucieknie?

& community, graphic, linux, polish.

Po dość dużej liczbie przełożonych terminów dziś ukazała się Beta 7 cross-platformowego klona Photoshopa o nazwie Pixel. Autor poprzednio zapewniał, że wyda od razu Bete 8 która to ma być przedostatnią. Jak widać nie pierwszy raz nie udało mu się dotrzymać daty i prawdopodobnie by uciszyć głosy mówiące, że do wydania wersji stabilnej nigdy nie dojdzie udostępnił bete 7 która jest mixem poprzedniego wydania z interfac’em bety 8. Program pracuje jednak dużo stabilniej i w przeciwieństwie do poprzedniego release, na którym praktycznie nie dało się pracować, nie udało mi się go ani razu scrashować. Jak widać wszystko jest na dobrej drodze ale nadal trudno cokolwiek powiedzieć kiedy otrzymamy gotowy produkt. Jednak stabilność nowej wersji zachęca do zakupu licencji teraz kiedy jest ona dużo tańsza. Czy jednak warto wchodzić w tak “ryzykowna” inwestycje ? ;)

Screen nowego UI

4 Responses to “Pixel nie zając, nie ucieknie?”

 1. Bastion

  Hum, to dobra wiadomość. Trzeba koniecznie wypróbować, pomimo tego niesmaku braku słowności autora aplikacji.

 2. empathon

  @Bastion, dokładnie. Wyobraź sobie jak na niego bluźnią Ci którzy już skusili się na licencje ;)

 3. Adrian Pawlik

  Zastanawia mnie, jak wypada w relacji z Photoshop i Gimp.I sama mysl, ze pracuje nad nim jeden czlowiek… Ale zapowiada sie niezle. I niezle wyglada pod Linuksem.

 4. amigib

  nieźle wygląda, fakt, jednak ostatnia wersja to była porażka, wybieram opcje zaznaczenie i crash, oooops

  cena jest kusząca, zastanawiam się od kilku miesięcy ale finalna wersja wydaje się dosyć odległa :/

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>