phpBB 3.0.1 restorerror

& php, software, web.

Co by nie mówić o phpBB jest najpopularniejszym skryptem forum. W wersji 3.x dorobił się wielu udogodnień, ślicznego panelu ale ja nie o tym. Jak myślicie czy w ramach zmiany ostatniej cyferki w szale wersjonowania oprogramowania można zapomnieć o kompatybilności wstecznej?
Do czego pieje? phpBB posiada bardzo sprytny mechanizm Restore i oczywiście w komplecie z nim Backup. Cóż on robi? Powinien zrzucić całą naszą bazę danych do archiwum w odpowiednim katalogu żeby potem za pomocą funkcji “Restore” bezproblemowo ją przywrócić. Cud, miód i orzeszki. No niestety nie.
Okazuje się, że Backup z wersji 3.0.0 nie działa na wersji 3.0.1. Wysypuje kompletnie forum, uniemożliwiając zalogowanie się do panelu w celu przywrócenia działającej wersji. Z perspektywy zwykłego użytkownika musimy najpierw zainstalować phpBB 3.0.0 zrobić “restore” i dopiero potem upgrade do 3.0.1. Tak chyba być nie powinno prawda?

2 Responses to “phpBB 3.0.1 restorerror”

 1. scanner

  Lekkie przegięcie – jak dla mnie wsteczną kompatybilność można sobie darować tylko przy zmianie pierwszej (w skrajnych przypadkach drugiej) cyferce.
  Przy czym w tym drugim przypadku trzeba dać przynajmniej jej namiastkę, dodając odpowiednie konwertery.

 2. empathon

  Dokładnie.
  Takie kwiatki bardzo psuj ogólne wrażenie.
  Gdy będę miał tylko środki wykupię licencje na IPB.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>