Minefield 3.0b2pre

& network, polish, software.

Osoby interesujące się rozwojem nowego Firefox’a może nieco zdziwić tytuł posta – “beta 2? gdzie?!”. Już tłumaczę – update dostępny jest tylko z poziomu przeglądarki, nie można ściągnąć releasa ze strony mozilli. O nowej wersji dowiedziałem się zupełnie przypadkiem, akurat miałem włączonego minefield’a który wykrył update ( wczoraj wieczorem ). Zmiany? Trudno cokolwiek powiedzieć ponieważ nie ma dostępu do “release notes”. Ze zmian widocznych gołym okiem widać, że taby zostały zastąpione elementami gtk co wygląda ohydnie. Mam tylko nadzieję, że to tymczasowe. Subiektywne odczucia i CTRL + ESC w KDE mówią, że nowy FF nieco mniej rozpycha się w pamięci. Jak dla mnie to duży plus bo praca z FF + Eclipse na 512 MB ramu to udręka. Ciekawe tylko czemu grono testerów nowej bety zostało tak ograniczone przez brak oficjalnego ogłoszenia.

One Response to “Minefield 3.0b2pre”

  1. Paweł Krefta

    Kurcze mnie praca na gigabajcie juz nie kreci ; ) A Fx i tak tylko do Dev-u dzieki Firebugowi – choc czasem pare rozszerzen i jest namiastka Opery ; )

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>